PIELĘGNACJA – UWAGI I PORADY

 

Proszę pamiętać, że:

  1. Włosy są w 100 % naturalne, ale martwe, pozbawione cebulek – nie mają możliwości autoregeneracji, we wszelkich działaniach pielęgnacyjnych i stylizacyjnych należy traktować je bardzo delikatnie.
     

  2. Nie dopuszczaj do nadmiernej tzn. zbyt częstej i przesadnej ingerencji w strukturę włosów.
     

  3. Największy wróg? – Przesuszenie! Istotą pielęgnacji jest właściwe nawilżanie. Stosuj maski regenerujące i mocno nawilżające dla włosów suchych i zniszczonych – dostarczą włosom niezbędnych witamin i mikroelementów. Na końcówki polecamy serum regeneracyjne i jedwab /silk/.
     

  4. Mycie – rozczesz włosy, chwyć pasmo za spineczki, zwilż letnią wodą, nałóż od góry małą ilość delikatnego szamponu nawilżającego, opuszkami palców przemieść szampon w dół. NIE POCIERAJ włosów o siebie. Po kilku chwilach spłucz letnią wodą trzymając pasmo w pozycji pionowej. Przeczesz włosy palcami, rozłóż na ręczniku i pozwól, by wyschły naturalnie. Jeśli się spieszysz susz tylko chłodnym strumieniem powietrza z suszarki od góry w dół, przeczesując włosy delikatnie palcami w trakcie suszenia. Gdy włosy są prawie suche dobrze jest je przeczesać szczotką lub grzebieniem.
     

  5. Czesanie – włosów nie wolno czesać metalowymi szczotkami lub grzebieniami o gęstym rozstawie zębów. Najlepiej stosować specjalne szczotki „tangle teezer” lub grzebienie o szerokim rozstawie zębów. Staraj się czesać bardzo delikatnie w jednym kierunku od spineczek w dół. Przy napotkaniu oporu nie wolno rozczesywać „na siłę”. 
                                   

  6. Prostowanie i kręcenie – używaj tylko profesjonalnego sprzętu z odpowiednimi powłokami: ceramicznymi, teflonowymi, tytanowymi, teflonowo-diamentowymi, ceramiczno-keratynowymi rozgrzanymi maksymalnie do 180 ° C. Jeśli Twoje włosy się elektryzują i nie są w najlepszej kondycji, wybierz prostownicę z jonizatorem / jony ujemne zamykają łuski włosa i sprawiają, że są bardziej gładkie/. Kontakt rozgrzanego sprzętu z włosami powinien być krótki. Nie zezwalaj na modelowanie przy użyciu lakierów, ciężkich pianek, kosmetyków z alkoholem, ponieważ wsiąkają one między łuski włosów i nie pozwalają na ich „domknięcie”. Nie zezwalaj na tapirowanie.
                                                  

  7. Farbowanie – dla włosów zdecydowanie lepsze jest ściemnianie niż rozjaśnianie. Producent nie zaleca rozjaśniania, które wymaga profesjonalnej dekoloryzacji i dodatkowych środków chemicznych mogących naruszać strukturę włosa i spowodować jego osłabienie. Przy wątpliwościach z doborem koloru lepiej wybierz jaśniejszy odcień i ewentualnie przyciemnij niż odwrotnie. Koloryzację rozpocznij od testu na najmniejszym pasemku i zobacz jak długo trzymać farbę, by uzyskać pożądany efekt.       Włosy potrzebują dużej ilości farby, każdy włos musi być nią starannie i dokładnie otulony. Czas trzymania farby na włosach  doczepianych jest z reguły dłuższy niż na włosach żywych rosnących na głowie.

   

  1. Co wpływa negatywnie na włosy?

• słona i chlorowana woda

• promieniowanie UV

• suche i mroźne powietrze

• kosmetyki z alkoholem, lakiery i ciężkie pianki

• za gorący strumień powietrza z suszarki

• za wysoka temperatura prostownicy lub lokówki

• za długi czas kontaktu włosów z prostownicą lub lokówką

• uszkodzenia mechaniczne

 

UNIKAJ TYCH NIEKORZYSTNYCH ODDZIAŁYWAŃ !!